اخبار

درخواست وزیر علوم از صنایع نفتی برای بهره‌گیری از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها

درخواست وزیر علوم از صنایع نفتی برای بهره‌گیری از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم امروز در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه میان وزارت علوم و شورای عالی عتف با مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، گفت: به یمن انقلاب اسلامی شرایطی در کشور ایجاد شده است که شعار استقلال آزادی تحقق پیدا کرده است و امروز شاهد این هستیم که در هر عرصه از علم و فناوری، دانشمندان و دانش‌پژوهان ما اثربخش هستند.

زلفی‌گل با بیان اینکه اگر امروز از صنایع بزرگ کشور بازدید به عمل آوریم به ما حس غرور دست می‌دهد، ادامه داد: وزارت علوم به واسطه پشتیبانی عظیم دانشی که در اختیار دارد و همچنین حضور دانشمندان و دانش پژوهانی که در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری مشغول به کار هستند، می‌تواند امروز تفاهم‌نامه‌ای را به امضا برساند و یقین حاصل کند که این ظرفیت عظیم دانشی در خدمت صنایع کشور از جمله صنایع پتروشیمی قرار خواهد گرفت.

وزیر علوم با اشاره به امضای این تفاهم‌نامه با صنایع پتروشیمی، گفت: شرایطی فراهم شده است که ما بتوانیم در راستای ارتقای دانشگاه و صنعت گام برداریم و شرایطی را مهیا کنیم که اساتید دانشگاه‌های ما بتوانند از طریق این تفاهم‌نامه‌ها ارتباطاتی با صنایع مختلف به‌ویژه پتروشیمی خلیج فارس داشته باشند.

وی با اشاره به سامانه نظام ایده‌ها و نیازها در وزارت علوم، اظهار داشت: وظیفه این سامانه این است که تمامی نیازهای صنایع خصوصی و دولتی در این سامانه ثبت شده و آن را در معرض دید دانشمندان بگذارد.

وزیر علوم ابراز امیدواری کرد که با دستور اکید رئیس صنایع پتروشیمی خلیج فارس، نیازهای صنایع پتروشیمی در این سامانه به ثبت برسد تا از ظرفیت جامعه فهیم و فرهیخته دانشگاهی برای ارتباط با این صنعت به نحو بهتری بهره‌مند شویم.۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۵۷۴