اخبار

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد: تشکیل کنسرسیوم از سوی ۱۳ دانشگاه کشور به منظور حل مسائل زیست محیطی

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد: تشکیل کنسرسیوم از سوی ۱۳ دانشگاه کشور به منظور حل مسائل زیست محیطی
دبیرکل شورای عالی عتف گفت: ۱۳ دانشگاه کشور با تشکیل کنسرسیوم پژوهشی و فناوری به منظور کمک به حل مشکلات زیست محیطی ایران تفاهم کردند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر مسعود برومند در این خصوص اظهار داشت: دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، شیراز، صنعتی امیرکبیر، شهید بهشتی، علم و صنعت ایران، تبریز، علامه طباطبایی، اصفهان، فردوسی مشهد، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان و خواجه نصیرالدین طوسی در همکاری با یکدیگر به یاری مشکلات زیست محیطی آمده‌اند.

وی افزود: فعالیت این دانشگاه‌ها با یکدیگر تجمیع و در نتیجه به دبیرخانه ارسال شد؛ برخی دانشگاه‌ها به نمایندگی از بقیه با سازمان محیط زیست وارد فعالیت شدند و قرارداد بسته‌اند.

دکتر برومند درباره آخرین اقدامات دانشگاه‌های همکار در زمینه حل مشکلات زیست محیطی گفت: دانشگاه‌های معین در مراکز استان‌هایی که مشکل آلودگی دارند تیم و کارگروه‌های مشترکی تشکیل داده‌اند و با به کارگیری پژوهشگران مشترک به دنبال یافتن راهکارهایی برای حل معضلات زیست محیطی هستند.

پیش‌تر نیز مسعود تجریشی معاون سازمان حفاظت محیط زیست درباره اقدامات و توانمندی‌های صورت گرفته از سوی دانشگاه‌های مختلف، گفته بود: دانشگاه اصفهان در زمینه تدوین استاندارد و شیوه‌‌نامه ملی برای به دست آوردن سیاهه انتشار برای شهرهای ایران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمینه طرح کاهش آلودگی خودرو، دانشگاه تبریز در زمینه بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، دانشگاه تهران در زمینه مدل سازی آلودگی ریزگردها، دانشگاه شهید بهشتی در زمینه تصفیه پساب‌های صنعتی، دانشگاه شیراز در زمینه پتانسیل تالاب‌ها و دریاچه‌های خشک شده و دانشگاه علم صنعت ایران نیز در زمینه ارزیابی آلاینده‌های موجود در هیدرو کربن‌های سوخت اعلام آمادگی کرده‌اند.

۱۸ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۱۴۱