اخبار

بازدید دبیرکل شورای عالی عتف از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی

دکتر مسعود برومند، دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در استان گیلان، ضمن بازدید از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی، با کارشناسان این پروژه گفت‌وگو کرد.
بازدید دبیرکل شورای عالی عتف از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف به نقل از پارک علم و فناوری گیلان، این پروژه با هدف احیای تالاب انزلی که نقش بسیار مهمی در توسعه پایدار منطقه دارد صورت گرفته است و این امر با استفاده از دانش و تجربه کارشناسان ایرانی و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه تهران، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، استانداری گیلان، اداره کل محیط زیست گیلان و دستاوردهای برخی از شرکت های فناور پارک علم و فناوری گیلان در حال انجام است.
از سال ۱۳۹۴ گونه مهاجم سنبل آبی در تالاب انزلی شروع به گسترش کرده که خوشبختانه در حال حاضر تحت کنترل است. حذف فیزیکی این گونه مهاجم با همکاری اداره کل محیط زیست گیلان در حال انجام است.
اقدامات دیگری مثل لایروبی و بندسازی جهت جلوگیری از کاهش سطح تراز انجام شده است و تغییرات سطح آب تالاب انزلی یکی از اقدامات مهم انجام شده در پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی است. همچنین دستگاه ترازسنج در این تالاب نصب شده و درحال فعالیت، کنترل و نظارت است.
در این بازدید دکتر مهدی کشمیری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، دکتر عیسی کلانتری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مصطفی سالاری استاندار گیلان و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی نیز حضور داشتند.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۵۴
تعداد بازدید : ۳,۱۶۸