فراخوان انتخاب اعضای حقیقی کمیسیون­های تخصصی شورای عالی عتف

فراخوان انتخاب اعضای حقیقی کمیسیون­های تخصصی شورای عالی عتف

 

به آگاهی می‌رساند شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با هدف ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در سیاست‌گذاری کلان اجرایی در حوزه علوم، تحقیقات و فناوری در کشور تشکیل شده و به موجب قانون، مصوبه‌های آن پس از ابلاغ ریاست محترم جمهور، برای کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور لازم‌الاجراست. این شورا وظایف متعددی همچون سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان، حمایت و تامین منابع حوزه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و پایش و ارزیابی را برعهده دارد (پیوست 1). شورای عالی عتف متشکل از 11 کمیسیون تخصصی است که هر یک دارای اعضای حقوقی و حقیقی می‌باشند که برای دوره‌ای چهارساله طی فرایندی مشخص انتخاب شده و در حوزه‌های تخصصی مربوطه، به ارائه مشاوره‌ تخصصی می‌پردازند. (پیوست 2، پیوست 3 و پیوست 4).

با توجه به اتمام دوره عضویت اعضای حقیقی در کمیسیون­های تخصصی، دبیرخانه شورا در نظر دارد مطابق با شیوه­نامه نحوه فراخوان و انتخاب اعضای حقیقی کمیسیون­های تخصصی، اقدام به فراخوان از مراکز علمی و شرکت­های دانش ­بنیان جهت جذب صاحب­ نظرانی که واجد شرایط زیر هستند، نماید:

1) آشنا با ساختار دولت، مجلس و دستگاه‌های اجرایی و فرایندهای کاری آنها؛

2) دارای سابقه فعالیت اجرایی حرفه‌ای در حوزه پژوهش و فناوری؛

3) آشنایی با ساختار سیاست‌گذاری حوزه پژوهش و فناوری در کشور؛

4) دارای رتبه دانشیار و بالاتر از نظر علمی، سطح چهار حوزوی و یا عضو هیات مدیره شرکت­ دانش ­بنیان

5) علاقمند به عضویت در کمیسیون­های تخصصی شورا

واجدین شرایط و علاقه‌مندان به عضویت در کمیسیون‌های تخصصی، می­توانند حداکثر تا روز شنبه مورخ 1402/10/02 فرم مربوطه را تکمیل و درخواست عضویت خود را ثبت نمایند.

 

شایان ذکر است ثبت نام در این سایت، به منزله عضویت نهایی در کمیسیون­های تخصصی شورای عالی عتف نیست، بلکه اعضای منتخب پس از انتخاب در کمیسیون تخصصی مرتبط با تایید کمیسیون دائمی و حکم دبیرکل شورا به عضویت کمیسیون منصوب می­شوند.


لینک ورود به فرمهای:

 


فراخوان انتخاب اعضای حقیقی کمیسیونهای تخصصی (مخصوص اعضای هیات علمی) 1402

 

فراخوان انتخاب اعضای حقیقی کمیسیونهای تخصصی (مخصوص شرکت‌های دانش بنیان) 1402

 

 

در صورت وجود سوال یا ابهام می‌توانید با شماره 02188675650 داخلی 111 تماس حاصل فرمایید.

پوستر فراخوان