فراخوان انتخاب اعضای حقیقی کمیسیون­ تخصصی هنر و معماری

به آگاهی می‌رساند شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در سال 1383 با هدف ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در سیاست‌گذاری کلان اجرایی در حوزه علوم، تحقیقات و فناوری در کشور تشکیل شده و به موجب قانون، مصوبه‌های آن پس از ابلاغ ریاست محترم جمهور، برای کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور لازم‌الاجراست.

شورای عالی عتف وظایف متعددی همچون سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان، حمایت و تامین منابع حوزه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و پایش و ارزیابی را بعهده دارد (پیوست 1). مطابق با آیین­ نامه کمیسیون­های تخصصی شورای عالی عتف (پیوست 2)،هر یک از کمیسیون­های تخصصی دارای اعضای حقوقی و حقیقی می‌باشند که برای دوره‌ای چهارساله طی فرایندهای مشخص (پیوست 3) انتخاب شده و در حوزه‌های تخصصی مربوطه، به ارائه مشاوره‌های تخصصی می‌پردازند.

بر اساس مصوبه یکصد و نود و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف کمیسیون جدیدی با عنوان کمیسیون تخصصی "هنر و معماری" ایجاد گردید (پیوست 4). در همین راستا دبیرخانه شورای عالی عتف به‌منظور تکمیل اعضای حقیقی کمیسیون مذکور، اقدام به فراخوان از مراکز علمی و شرکت­های دانش بنیان جهت جذب صاحب­نظرانی که واجد شرایط زیر هستند، نموده است:

1) آشنا با ساختار دولت، مجلس و دستگاه‌های اجرایی و فرایندهای کاری آنها؛

2) دارای سابقه فعالیت اجرایی حرفه‌ای در حوزه پژوهش و فناوری؛

3) آشنایی با ساختار سیاست‌گذاری حوزه پژوهش و فناوری در کشور؛

4) عضو هیات علمی و یا عضو هیات مدیره شرکت دانش‌­بنیان؛

5) علاقمند به عضویت در کمیسیون­های تخصصی شورا

واجدین شرایط و علاقه‌مندان به عضویت در کمیسیون‌ تخصصی هنر و معماری، می­توانند حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ 1399/11/15 فرم مربوطه را تکمیل و درخواست عضویت خود را ثبت نمایند.

شایان ذکر است ثبت نام در این سایت، به منزله عضویت نهایی در کمیسیون­ تخصصی نیست، بلکه درخواست دریافتی در دبیرخانه بررسی و ارزیابی اولیه می شوند و پس از طی کردن فرآیند مندرج در شیوه نامه فراخوان و انتخاب اعضای حقیقی کمیسیون ­ها، انتخاب و پس از تصویب در تصمیم کمیسیون دائمی شورای عالی عتف با حکم دبیرکل شورا منصوب می­شوند.

 در صورت وجود سوال یا ابهام در مورد مندرجات این فرم و نحوه تکمیل آن نیز می‌توانید با رایانامه ارتباط حاصل فرمایید.

 

farakhan1  

farakhan1

فراخوان