بخش اخبار

اخبار علم و فنّاوری

حوزه پژوهش های نوین

    

۱ - ۴ از ۲۰

   
5

اخبار - آخرین اخبار | شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری

فعالیتهای پژوهشی جهت ثبت معاملات در سامانه ستاد، معاف شد
با بررسی کارشناسی صورت گرفته، طبق اعلام معاونت حقوقی ریاست جمهوری، مصوبه مورخ 96/12/16 هیات وزیران در مورد لزوم ثبت معاملات در سامانه ستاد، شامل فعالیتهای پژوهشی نمی شود و این فعالیتها به حکم قانون از برگزاری مناقصه و به تبع، حکم ماده 50 احکام دایمی برنامه های توسعه کشور مستثنی هستند.
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
میزان قرارداد دانشگاه‌ها با صنعت در سال ۹۷ به هزار و ۷۷۳ میلیارد تومان رسید
دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری گفت: رقم قرارداد دانشگاه‌ها با صنعت در سال ۱۳۹۷ دو برابر شد و به هزار و ۷۷۳ میلیارد تومان رسید.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
تسهیلات صدور محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم می‌کنیم
دکتر منصور غلامی، نایب رییس شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بهترین حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت از تولید آنها در بازار است و ورود کالاهای مشابه را اگر کمبود هم داشته باشیم باید متوقف یا محدود کنیم تا شرکت‌ها بتوانند سر پا بایستند و محصولات را به بازار ارائه کنند، البته باید تسهیلاتی برای صادرات محصولات آنها پیش‌بینی کرد.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
تحقق جوان‌گرایی در انتصابات مدیران پارک‌های علم و فناوری کشور/ متوسط سن مدیران۱۶.۵ سال جوان‌تر شده است
دکتر مهدی کشمیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تحقق جوان‌گرایی در انتصابات مدیران پارک‌های علم و فناوری کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته توانستیم مدیران پارک‌های علم و فناوری را یک نسل جوان‌تر کنیم.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
بیست‌ و یکمین جشنواره جوان خوارزمی ۲۴ آذرماه برگزار می‌شود
دبیر جشنواره جوان خوارزمی از برگزاری بیست‌ویکمین دوره این جشنواره در روز یکشنبه ۲۴ آذرماه خبر داد و گفت: جشنواره جوان خوارزمی طرح محور است و تنها به بررسی طرح‌هایی می‌پردازد که اجرا شده باشند و نتایج ارزنده آن‌ها کاملا مشخص و شفاف باشد.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »

علم و فنّاوری در دیگر رسانه ها

علم وفنّاوری ایرنا
جهانگیری: بیان دستاوردهای علمی، امید مردم به آینده را افزایش می‌دهد
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه علم و فناوری آینده کشور را رقم می‌زند، گفت: در شرایطی که عده‌ای به دنبال سیاه‌نمایی و فضاسازی‌های منفی در کشور هستند،  اطلاع‌رسانی درخصوص دستاوردهای حوزه پژوهش و فناوری می‌تواند به افزایش امید مردم به آینده کشور کمک کند.
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۸
سیاست > دولت
ثبت سفارش بیش از ۴۲ هزار دستگاه خودروی سنگین
تهران- ایرنا- معاون توسعه صنایع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از ثبت سفارش ۴۲ هزار و ۳۴۱ دستگاه انواع خودروی سنگین به ارزش یک میلیارد و ۹۹۰ میلیون یورو در چارچوب طرح نوسازی ناوگان حمل ونقل تجاری خبر داد.
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۸
اقتصاد > صنعت و معدن
حبس در انتظار واحدهای آلاینده استان تهران
تهران- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت با بیان اینکه حبس در انتظار واحدهای آلاینده در استان تهران است گفت: هفته گذشته محکومیت یک سال حبس تعزیزی برای یک واحد ذوب فلزات آلاینده در این شهرستان صادر شد.
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۸
استان‌ها > تهران
ربیعی: زنگنه در خط مقدم جنگ اقتصادی آمریکا با ملت ایران است
سخنگوی دولت گفت: دولت قاطعانه از عملکرد همه وزرای خود دفاع می‌کند و از منتخبین مردم می‌خواهد در کنار هم به دولت کمک کنند که از این مرحله عبور کنیم.
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۷
چندرسانه‌ای > فیلم
دانشگاه فرهنگیان دبیرتخصصی آمادگی دفاعی تربیت کند
کرج - ایرنا- مدیر آموزش و آمادگی دفاعی سازمان بسیج دانش آموزی کشورگفت که انتظار می رود تربیت دبیرتخصصی آمادگی دفاعی در جدول کاری دانشگاه فرهنگیان قرار گیرد.
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۶
استان‌ها > البرز
۱ ۲ ۳ ۴
۲۰ مورد، صفحه ۱ از ۴