اخبار

آغاز مراحل اجرایی ایجاد کارخانه نوآوری تبریز

آغاز مراحل اجرایی ایجاد کارخانه نوآوری تبریز
مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز از آغاز مراحل اجرایی ایجاد نخستین کارخانه نوآوری شمال غرب کشور در تبریز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف، مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز  با اشاره به امضاء تفاهم نامه ایجاد کارخانه نوآوری تبریز در سفر اخیر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: در صورت تامین تمام تعهدات طرفین در این تفاهم نامه، تلاش می شود کارخانه نوآوری تبریز با ماموریت جذب شتاب دهنده ها، استارتاپها و شرکتهای دانش بنیان تا شهریور سال آینده راه اندازی شود.

سعید غریب خواجه اضافه کرد: شهرداری تبریز تامین فضای مورد نیاز برای ساخت این کارخانه را به متراژ ۱۲ هزار مترمربع به همراه زیرساختهای لازم، تعهد کرده است.

او خاطرنشان کرد: این کارخانه بستری برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان، ایجاد زیست بوم کارآفرینی برای فناوران و نوآوران و بستری برای اشتغال دانشجویان فارغ التحصیل خواهد بود.

او افزود:کارخانه‌های نوآوری محل تجمع شرکتهای نوپا و بازیگران جدید اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی هستند که مفهوم نوینی را از هم‌افزآیی برای فعالان زیست بوم نوآوری با خود همراه می آورند.

مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز  بین کرد:کارخانه های نوآوری ضمن در اختیار قرار دادن فضای اشتراک کاری، امکان تعامل و همفکری مجموعه کارآفرینی را فراهم آورده و پاسخگوی کلیه ی نیازهای حوزه کسب و کار اعم از مشاوره بازار، مربی گری، مشاوره محصول، ارزیابی، جذب سرمایه گذار، تبلیغات و…. است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۲۲:۲۱
تعداد بازدید : ۱,۱۱۱