اخبار

در گفت‌وگویی تلفنی؛

دکتر غلامی حادثه تروریستی دانشگاه کابل را به همتای افغانستانی خود تسلیت گفت

دکتر غلامی حادثه تروریستی دانشگاه کابل را به همتای افغانستانی خود تسلیت گفت
دکتر منصور غلامی نایب رییس شورای عالی عتف و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی در گفت‌وگویی تلفنی، حادثه دلخراش تروریستی و خونین دانشگاه کابل را به دکتر عباس بصیر سرپرست وزارت تحصیلات عالی افغانستان تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف، دکتر غلامی در این گفت‌و‌گوی تلفنی اقدام تروریستی دانشگاه کابل را محکوم و با خانواده‌ها و بازماندگان دانشجویان، دولت، جامعه علمی و ملت افغانستان ابراز همدردی کرد.

وی ضمن تسلیت حادثه دلخراش تروریستی و خونین دانشگاه کابل اظهار داشت: در مبارزه همه‌جانبه با تروریسم و افراطی‌گری، ایران در کنار مردم و دولت افغانستان ایستاده است. با توجه به اشتراکات فرهنگی، دینی، جغرافیایی و زبانی دو کشور ایران و افغانستان دردمندی مردمان آن سرزمین به ویژه دانشگاهیان به شدت جامعه علمی ایران را متاثر کرده است.

دکتر غلامی تصریح کرد: این حادثه تلخ که منجر به شهادت تعداد زیادی از دانشجویان این کشور شد باعث جریحه‌دار شدن احساسات دانشگاهیان، اساتید و به‌ویژه دانشجویان در ایران شد که شاهد این امر هم ابراز همدردی‌های گسترده در فضای مجازی و ارسال پیام تسلیت و نیز حضور در محل سفارت و امضای دفتر یادبود قربانیان می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های ایران برای تحصیل طیف وسیعی از دانشجویان کشور افغانستان همواره میزبان اصلی بوده و همچنان آمادگی کامل برای پذیرش و میزبانی جوانان علاقه‌مند به علم و دانش کشور افغانستان را دارند.

گفتنی است روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته تعدادی از مدیران و معاونان بین‌الملل دانشگاه‌های کشور به نمایندگی از جامعه علمی جمهوری اسلامی ایران ضمن حضور در محل سفارت افغانستان در تهران، دفتر یادبود قربانیان این اقدام تروریستی را امضاء کردند.

۱۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۳۹۶