اخبار

نمایشگاه تستا امسال به صورت ترکیبی از مجازی و حضوری برگزار می شود

نمایشگاه تستا امسال به صورت ترکیبی از مجازی و حضوری برگزار می شود
همزمان با هفته پژوهش و فناوری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) به صورت ترکیبی از مجازی و حضوری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف مهندس پیام چینی فروشان، دبیر اجرایی نمایشگاه تستا در این خصوص گفت : دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در راستای تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از ساخت داخل، از سال 1397 اقدام به برگزاری نمایشگاه تقاضا محور «تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا)» نموده است. 

وی در ادامه اظهار داشت : نمایشگاه تستا نوعی نمایشگاه معکوس و مبتنی بر تقاضای فناوری است که در آن شرکت‌ها و سازمان¬های متقاضی، ظرفیت‌های توسعه‌ای و نیازمندی‌های تکنولوژیکی را مستند می‌نمایند و آماده ارائه نیازمندی‌های فناورانه خود به صاحبان فناوری، اعم از دانشگاه¬ها، پژوهشگاه¬ها، پارک¬های علم و فناوری می‌شوند.

دبیر اجرایی نمایشگاه تستا ضمن تاکید بر شناسایی نیاز های فناورانه گفت: این نمایشگاه با هدف شناسایی نیازهای پژوهشی و فناورانه، بستر¬سازی برای تجاری¬سازی یافته¬های پژوهشی و فناوری¬های توسعه یافته و همچنین برقراری ارتباط سازنده میان بخش عرضه و تقاضای فناوری کشور برگزار می¬گردد.

پیام چینی فروشان در خصوص تاریخ برگزاری نمایشگاه اظهار داشت : سومین دوره نمایشگاه تستا، همزمان با بیستو‌یکمین دوره نمایشگاه «دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن¬بازار» از تاریخ 27 الی 30 آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: دبیرخانه شورای عالی عتف به منظور همفکری، هماهنگی و مشارکت در امور اجرایی نمایشگاه تستا، شورای راهبری این نمایشگاه را با حضور دستگاه¬های اجرایی که آمادگی خود را جهت ارائه نیازمندی¬های فناورانه اعلام نموده¬اند و همچنین نهادهای فناور در حوزه علم و فناوری و تأمین مالی تشکیل داد.

دبیراجرایی نمایشگاه تستا درخصوص برگزاری جلسه هماهنگی با سازمان های حاضر در نمایشگاه گفت : اولین جلسه این شورا با حضور نمایندگان وزارت نیرو، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرکز همکاری¬های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برگزار گردید.

وی در پایان در خصوص مصوبات جلسه افزود: از جمله مهترین تصمیمات این شورا می¬توان به لزوم برگزاری نمایشگاه بصورت ترکیبی از مجازی و حضوری اشاره کرد، در این جلسه اعضا محترم شورا با توجه به شیوع ویروس کرونا به برگزاری نمایشگاه از طریق پلتفورم¬های مجازی هم اشاره کردند. همچنین در این جلسه سازوکارهایی به¬منظور ترغیب شرکت¬ها، سازمان¬های متقاضی از یک سو، و واحدهای فناور از سوی دیگر مطرح شد. در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی کامل خود را در حمایت از تفاهم¬نامه¬هایی که در این نمایشگاه به ثبت برسند اعلام نمود.

از موضوعات دیگر مطرح شده در این جلسه که همه اعضا بر آن تأکید داشتند تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه تستا با هدف پیگیری موضوع پس از اتمام نمایشگاه و بطور دائمی در طول سال بود.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۲۶
تعداد بازدید : ۶۶۸