اخبار

با ارسال نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها صورت گرفت:

تقدیر وزیر علوم از توسعه فعالیت‌های دانشگاه‌ها در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت

تقدیر وزیر علوم از توسعه فعالیت‌های دانشگاه‌ها در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و نایب رییس شورای عالی عتف با ارسال نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از توسعه فعالیت‌های دانشگاه‌ها در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف، در متن نامه دکتر غلامی آمده است: توسعة همکاری‌ها با جامعه و صنعت یکی از سیاست‌های محوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی دورة اخیر بوده است. بدین منظور، خوشبختانه فعالیت‌ها و اقدامات بسیار گسترده و مفیدی از سوی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری انجام شده و در حال افزایش است و مواردی همچون مهارت‌افزایی و هدایت شغلی دانشجویان، رصد اشتغال دانش‌آموختگان، ساماندهی و گسترش قراردادهای پژوهشی مورد نیاز جامعه و صنعت، ایجاد مراکز کاریابی تخصصی، همکاری دانشگاه‌ها در توسعه و بهبود وضعیت استان‌ها، به‌کارگیری امریه‌های ارتباط با جامعه و صنعت و افزایش قراردادهای کلان با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی از جمله این فعالیت‌ها می‌باشد.

وی در ادامه آورده است: از همه مدیران مربوطه که با تلاش آن‌ها فعالیت‌های فوق به ثمر رسیده تشکر می‌کنم و امیدوارم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و استمرار این فعالیت‌ها شاهد اثربخشی بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری در ارتقای وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور باشیم.

۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۷۶۵