اخبار

با حضور مجازی دبیرکل شورای عالی عتف و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم صورت گرفت:

آیین رونمایی از محصول ماسک نانو مس در ولی عصر(عج) رفسنجان

آیین رونمایی از محصول ماسک نانو مس در ولی عصر(عج) رفسنجان
با حضورمجازی دکترغلامحسین رحیمی، دبیرکل شورای عالی عتف و معاون پژوهش و فناوری وزرات علوم، تحقیقات و فناوری ، آیین رونمایی از محصول ماسک نانو مس، ساخته شده توسط شرکت نانوفناوران ثمین آرمان کارمانیا از واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف به نقل از روابط عمومی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، در این آیین که حجت الاسلام عسکری امام جمعه شهرستان رفسنجان، دکترمهرابی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان، دکترفصیحی هرندی فرماندار شهرستان و دکتر رنجبرعسکری رییس این دانشگاه نیز حضور داشتند، دکتر رحیمی با بیان اینکه وجود واحدهای فناور در دانشگاه‌ها، در مسیر کارآفرینی و توسعه کشور بسیار ارزشمند است، اظهار داشت: تولید ماسک نانومس توسط واحد فناور دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، تاییدی بر این مقوله است.

وی در ادامه از کار تخصصی در تولید این نوع ماسک صحبت کرد و افزود از اینکه توانسته‌اید نانوذرات مس را بر روی پارچه بنشانید، تثبیت و پایدار کنید و این خاصیت آنتی باکتریال را به دست آوریدکه ویروس را غیرفعال می‌کند، کار فناورانه و نوینی است.

مهندس رنجبر نیز در سخنانی درمورد این محصول تولید شده گفت: ماسک نانو مس، ماسکی سه لایه است که نانوذرات مس به کار رفته در آن بعد از یک دقیقه ویروس کرونا را از بین می‌برد.

وی افزود: بعد از مدت‌ها تحقیق و پژوهش به محصولی دست یافته‌ایم که دانش آن فقط در دست شرکت‌های مطرح آمریکایی و اروپایی است.

گفتنی است در پایان رونمایی از محصول ماسک نانو مس توسط مسئولان شهرستان رفسنجان انجام شد.

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۴۶۸