اخبار

دبیرکل شورای عالی عتف و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم خبر داد:

راه‌اندازی بخش نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی در سامانه ساجد

راه‌اندازی بخش نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی در سامانه ساجد
دکتر غلامحسین رحیمی، دبیرکل شورای عالی عتف و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هجدهمین نشست مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از راه‌اندازی بخش نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی در سامانه ساجد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رحیمی در این نشست مجازی در خصوص اهمیت ارتباط بین صنعت و دانشگاه بیان داشت: تقویت و گسترش تعامل میان صنعت و دانشگاه، یکی از رویکردهای اصلی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه است که می‌تواند منجر به پیشرفت و توسعه اقتصادی گردد.

وی در ادامه افزود: در سال‌های اخیر توجهات زیادی به ارتباط مناسب میان صنعت و دانشگاه شده و گام‌های موثری در این زمینه برداشته شده است. یکی از راه‌های بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه ساماندهی نیازهای و اولویت‌های پژوهشی صنایع و شرکت‌ها و همچنین آگاه کردن جامعه دانشگاهی از این نیازها می‌باشد. لذا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها اقدام به راه‌اندازی بخشی با عنوان نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی در سامانه ارتباط جامعه و صنعت با دانشگاه (ساجد) نموده است. در این سامانه صنایع، شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با مراجعه به سامانه ساجد به نشانی https://sajed.msrt.ir نیازها و اولویت‌های خود را در این سامانه ثبت کرده و به اطلاع جامعه دانشگاهی کشور برسانند. 

علاقه‌مندان برای ثبت نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی و همچنین اطلاع از نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی صنایع، شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی به سامانه ارتباط جامعه و صنعت با دانشگاه (ساجد) می‌توانند به نشانی الکترونیکی https://sajed.msrt.ir مراجعه کنند.

۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۷۳۱