اخبار

نایب رییس شورای عالی عتف و وزیر علوم در جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت تاکید کرد:

لزوم توجه به ارزیابی‌ها و بازتعریف ماموریت‌های موسسات پژوهشی

لزوم توجه به ارزیابی‌ها و بازتعریف ماموریت‌های موسسات پژوهشی
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اهمیت ارزیابی و نظارت بر عملکرد موسسات پژوهشی گفت: با توجه ویژه به موضوع ارزیابی و بازتعریف ماموریت‌های موسسات پژوهشی، می‌توان از ظرفیت تحقیقاتی ارزشمند آنان بهره بیشتری برد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی، در شانزدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت با بیان اینکه اصولاً ارزیابی کردن و مورد نقد قرار دادن نتایج ارزیابی‌ها کار ارزشمندی است، گفت: ارزیابی باید بسیار جدی و با تفکر عملیاتی شدن صورت پذیرد.

وی افزود: در مدیریت ستادی وزارت علوم نیز تاکنون به مجموعه‌های پژوهشی که می‌توانند در سیاستگذاری‌های کلان امور موثر باشند و کمک کنند، توجه لازم مبذول نشده است؛ در حالی که به عنوان یک ظرفیت تحقیقاتی و جایگاهی که در امور دارند، این ضرورت احساس می‌شود که با یک بازخوانی مجدد، ماموریت‌ها و وظایف آنها بازتعریف شده و در راستای اصلاح فرایندها اقدامات موثری انجام شود.

دکتر غلامی همچنین اظهار داشت: مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی در راستای کمک به تحقق اهداف و اجرای برنامه‌های اجرایی کلان که تجربه خوبی دارد، می‌تواند اثرگذار باشد و مدیران در دوره‌های بعدی هم باید با حساسیت برای برقراری این همکاری تلاش کنند. وی اظهار داشت: حفظ و نگهداشت موسساتی که سالیان متمادی فعال بوده‌اند با تاکید بر تقویت و اصلاح ماموریت‌ها کار سخت اما ارزشمندی است که باید به آن توجه کرد.

۸ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۴
تعداد بازدید : ۱۶۳