اخبار

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری راهکارهای این وزارتخانه برای جلوگیری از خروج نخبگان را اعلام کرد:

تشریح راهکارهای وزارت علوم برای جلوگیری از خروج نخبگان/نخبه‌ها کارآفرین می‌شوند

تشریح راهکارهای وزارت علوم برای جلوگیری از خروج نخبگان/نخبه‌ها کارآفرین می‌شوند

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف، محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه اگر نخبگان داخل کشور شغل داشته باشند، هرگز به خارج از کشور نمی‌روند، گفت: یک نخبه اگر در محلی قرار بگیرد که احساس کند اثربخش است، شغل مناسب دارد و دیده می‌شود، هرگز از کشور خارج نمی‌شود.

وی با اشاره به کم رنگ بودن فناوری در وزارت علوم، گفت: در دره جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بخش فناوری پررنگ‌تر می‌شود. ما معاونت فناوری را با هدف ایجاد شرایطی برای رشد پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد برای جذب نخبگانی که دارای ایده هستند، ایجاد کردیم.

* نخبگان با حمایت وزارت علوم کارآفرین می‌شوند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: نخبگان می‌توانند در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ایده‌های خود را تست و تبدیل به محصول کنند و از مراکز رشد به پارک‌های علم و فناوری بیایند و با حمایت‌های ما شرایطی ایجاد شود که بتوانند کارآفرینی کنند و موسس شرکت‌های دانش بنیان شوند، این امکان هم برای استادان است و هم برای دانشجویان، البته استادها در این روند با توجه به تجربه‌ای که دارند، موفق‌تر خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه با تقویت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان شرایط خوبی برای نخبگان ایجاد می‌شود، گفت: شرکت‌های دانش بنیان به تمام قشرها با درجه سواد مختلف نیاز دارند، به ویژه نیازمند افرادی با تحصیلات عالی و نخبه هستند، در نتیجه با این کار شرایطی را ایجاد می‌کنیم که نخبگانمان درگیر محصولات دانش بنیان شوند و با این کار از خروج نخبگان جلوگیری می‌شود.

۲۶ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۴۹۹