اخبار

معاون فناوری وزیر علوم در دیدار با برگزارکنندگان جشنواره اندیشمندان جوان:

وزارت علوم از مشارکت خیّرین در بخش فناوری حمایت می‌کند

وزارت علوم از مشارکت خیّرین در بخش فناوری حمایت می‌کند
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیات و فناوری گفت: وزارت علوم از مشارکت خیّرین در بخش فناوری حمایت می‌کند و معاونت فناوری و نوآوری در حال ایجاد ساز و کارهای لازم برای توسعه مشارکت خیرین آموزش عالی در این حوزه است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، برگزار کنندگان جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در یک نشست مشترک به بحث و گفتگو پرداختند.

در این نشست دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به حاضرین، ظرفیت‌های موجود در حوزه فناوری و نوآوری را تشریح کردند.

وی خیرین را از اجزای مهم و تأثیرگذار زیست بوم نوآوری و فناوری دانسته و بر عزم وزارت علوم برای دعوت از حامیان نوآوری به منظور توسعه و ارتقای این زیست بوم خبر داد.

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با اشاره به فرآیندهای ایجاد، رشد و توسعه نوآوری در کشور خواهان اثرگذاری بیشتر خیرین در این بخش شد و از آمادگی وزرت علوم برای همکاری و ایجاد سازوکار لازم در این خصوص خبر داد.

وی با اشاره به اینکه خیرین این حوزه به عنوان سرمایه گذاران خطر پذیر می‌توانند در ایجاد فناوری و به کارگیری نوآوری‌های آن در صنعت مشارکت نمایند، بر امکان بازگشت پذیری سرمایه به چرخه حمایت و کمک به افزایش اشتغال تخصصی و رفع نیازهای صنایع از این طریق تاکید کرد.

دکتر خیرالدین در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی دانش بنیان معاونت فناوری و نوآوری از طراحی دستیار فناوری در پارک‌های علم و فناوری خبر داد و از مهندس ابراهیم جمیلی درخواست نمود که حمایت از این افراد را در دستور کار برنامه‌های بنیاد نیکوکاری جمیلی قرار دهد.

در پایان جلسه، مهندس ابراهیم جمیلی از آمادگی خیرین برای مشارکت در حوزه فناوری و نوآوری، به منظور کاهش ریسک نوآوری خبر داد و از جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان به عنوان الگویی برای مشارکت خیرین در برگزاری رویدادهای این حوزه یاد کرد. دکتر علی خیر الدین نیز آمادگی این معاونت در جهت تعامل، همکاری و اطلاع‌رسانی با جشنواره را اعلام داشت.

در این نشست عوامل برگزاری جشنواره اندیشمندان جوان، ابعاد و اهداف جشنواره و تجربیات اندوخته شده در این حوزه تشریح و برنامه‌های آتی برای برگزاری این جشنواره در سال‌های بعد را شرح دادند.

بنیاد نیکوکاری جمیلی به عنوان حامی اصلی و مدیر برگزار کننده و حامی مالی این رویداد است که تا کنون پنج رویداد در سطح ملی برگزار کرده و از برنامه‌های آینده این رویداد، دعوت به مشارکت نخبگان علمی در سطوح بین المللی است.

جمیلی، رئیس شورای سیاست‌گذاری برگزاری جشنواره از آمادگی خیرین برای مشارکت بیشتر در حوزه فناوری و نوآوری، بویژه به عنوان سرمایه‌گذاران فرشته به منظور کاهش ریسک نوآوری خبر داد و از جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان به عنوان الگویی برای مشارکت خیرین در برگزاری رویدادهای این حوزه یاد کرد.

در ادامه، دکتر امید رضایی‌فر، مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری، برنامه‌های این دفتر به منظور تشویق و تکریم خیرین حامی علم و فناوری را تشریح کرد.

وی با اشاره به جلسات برگزار شده و مذاکرات انجام شده با نهادها و سازمان‌های مرتبط به منظور دسترسی به شبکه خیرین کشور و ترویج حمایت از حوزه نوآوری، آمادگی حمایت‌های مقتضی از رویدادها و پروژه‌های خیرمحور را اعلام کرد.

توافق برای ادامه جلسات تخصصی با دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری به منظور هم اندیشی جهت نحوه تعامل و همکاری در برگزاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان و نمونه‌های مشابه آن و همچنین ایجاد سازوکار لازم به منظور مداخله مؤثر خیرین در نظام ملی نوآوری از تصمیمات این جلسه بود.

۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۵:۳۱
تعداد بازدید : ۴۹۰