نتایج داوری جشنواره هنری هفته پژوهش 1397 با موضوع «فرصتها و چالشهای ملی» اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه
شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، این دبیرخانه با هدف روشنگری بازیگران عرصه
علم، پژوهش و نوآوری از یک سو و پیوند مردم با حوزههای تخصصی از سوی دیگر، در
راستای گشودن افقی پرامید و رهیافتهای موثر و همچنین بهرهمندی از نگاه خاص
دانشجویان و دانشآموزان، اقدام به برگزاری جشنواره هنری هفته پژوهش در سال 97 با
موضوع «فرصتها و چالشها ملی» کرد. در این جشنواره عنوانهایی همچون مدیریت آب و
خاک، حمل و نقل و حفظ محیط زیست، سلامت و درمان، فرهنگ و سرمایه اجتماعی و فضای
مجازی برای خلق آثار، مدنظر قرار گرفت.
پس از رسیدن مهلت ارسال
آثار، این مهلت به مدت 15 روز تمدید و در مجموع 2452 اثر در رشتههای کاریکاتور،
عکاسی، نقاشی، فیلم کوتاه و انیمیشن از سراسر کشور دریافت شد. در بخش دانش آموزی بیش
از 1100 اثر و در بخش دانشجویی بیش از 1300 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید.
پس از داوری آثار توسط هیات
داوران متشکل از دکتر مجتبی آقایی، نصراله فروتن، مصطفی کاظمی، جمال رحمتی، حمیدرضا
مسیبی و روانبخش صادقی برندگان جشنواره به شرح زیر مشخص شدند:
رشته کاریکاتور:
بخش دانشآموزان:
در این بخش هیات داوران شش
نفر را بدون در نظر گرفتن رتبه، به شرح زیر به عنوان برگزیدگان این رشته معرفی کرد:
علی صالحی از اراک، مهدیا
سلمانیان از سبزوار، سید ایمان نوری نجفی از تهران، ساینا اشراقی از تهران، مبین
خرمی از اردبیل و سارا دلفان از خرم آباد
بخش دانشجویان، فارغالتحصیلان
و پژوهشگران:
نفر اول: مرضیه تاجی
زادگان از اصفهان، نفر دوم: منصور مقدم از زنجان، نفر سوم به صورت مشترک: ندا شجاعی
از مشهد و احسان گنجی از تهران
رشته عکاسی:
بخش دانشآموزان:
نفر اول: حمیدرضا یاحسینگو
از زنجان، نفر دوم: بیتا بیباک از بیرجند، نفر سوم: امیررضا الوان از همدان
بخش دانشجویان، فارغالتحصیلان
و پژوهشگران:
نفر اول: صابر قاضی از تبریز،
نفر دوم: جواد رضایی از مشهد، نفر سوم مشترک: ابراهیم ترکزاده از اصفهان و محمد
قجر از گنبد کاووس
رشته نقاشی:
بخش دانشآموزان:
نفر اول: مازیار قوامی
خاکستر از مشهد، نفر دوم به صورت مشترک: دنیا اسکندر زاده از تهران و مستانه سخاوت
از تهران، نفر سوم به صورت مشترک: فاطمه طالعی از تهران و سام احمدی از تهران
بخش دانشجویان، فارغالتحصیلان
و پژوهشگران:
نفر اول به صورت مشترک: سید
حسامالدین جوادزاده از تهران و محمدجواد زارع مهذبیه، نفر دوم به صورت مشترک: سمیه
رشیدی از مشهد و ابوالفضل ابراهیمی، نفر سوم به صورت مشترک: سحر همایون نژاد و
الهه شمس از اصفهان
رشته انیمیشن:
بخش دانشآموزان:
نفر اول: درسا چشمی و گلسا
چشمی از سبزوار، نفر دوم: فاطمه تسلیمی و مریم سیدی از تهران برای انیمیشن قطره،
نفر سوم: حدیث عابدی و آیدا کشاورزی از شیراز برای انیمیشن از نگاهی دیگر
بخش دانشجویان، فارغالتحصیلان
و پژوهشگران:
نفر اول: سمیه مهرانیان از
همدان برای انیمیشن بوق، نفر دوم: آیدا گلشاهی از صومعه سرا، نفر سوم به صورت
مشترک: محمدرضا محمدی فرد از اصفهان برای انیمیشن رهایی و زهره تاج پیکر برای انیمیشن
پشت دیوارهای شهر
رشته فیلم کوتاه:
بخش دانشآموزان:
نفر اول: ساجده نوربخش از
اصفهان برای فیلم نفس، نفر دوم: سحر منفرد، سپیده شوالی، نسرین مزارعی، مرضیه
سادات بهنامیان از شیراز برای فیلم تشنگی، نفر سوم: مائده صادقی از تهران برای فیلم
مائده
بخش دانشجویان، فارغالتحصیلان
و پژوهشگران:
نفر اول: داوود جلیلی از
قم (برای مجموعه فیلم)، نفر دوم: هیات داوران فیلمی را شایسته این رتبه ندانست،
نفر سوم: افسانه قانی از شهرکرد برای فیلم کودکان بالادست