اخبار

نتایج داوری جشنواره هنری هفته پژوهش 1397 اعلام شد

نتایج داوری جشنواره هنری هفته پژوهش 1397 اعلام شد
نتایج داوری جشنواره هنری هفته پژوهش 1397 با موضوع «فرصت‌ها و چالش‌های ملی» اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، این دبیرخانه با هدف روشنگری بازیگران عرصه علم، پژوهش و نوآوری از یک سو و پیوند مردم با حوزه‌های تخصصی از سوی دیگر، در راستای گشودن افقی پرامید و رهیافت‌های موثر و همچنین بهره‌مندی از نگاه خاص دانشجویان و دانش‌آموزان، اقدام به برگزاری جشنواره هنری هفته پژوهش در سال 97 با موضوع «فرصت‌ها و چالش‌ها ملی» کرد. در این جشنواره عنوان‌هایی همچون مدیریت آب و خاک، حمل و نقل و حفظ محیط زیست، سلامت و درمان، فرهنگ و سرمایه اجتماعی و فضای مجازی برای خلق آثار، مدنظر قرار گرفت.

پس از رسیدن مهلت ارسال آثار، این مهلت به مدت 15 روز تمدید و در مجموع 2452 اثر در رشته‌های کاریکاتور، عکاسی، نقاشی، فیلم کوتاه و انیمیشن از سراسر کشور دریافت شد. در بخش دانش آموزی بیش از 1100 اثر و در بخش دانشجویی بیش از 1300 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید.

پس از داوری آثار توسط هیات داوران متشکل از دکتر مجتبی آقایی، نصراله فروتن، مصطفی کاظمی، جمال رحمتی، حمیدرضا مسیبی و روانبخش صادقی برندگان جشنواره به شرح زیر مشخص شدند:

رشته کاریکاتور:

بخش دانش‌آموزان:

در این بخش هیات داوران شش نفر را بدون در نظر گرفتن رتبه، به شرح زیر به عنوان برگزیدگان این رشته معرفی کرد:

علی صالحی از اراک، مهدیا سلمانیان از سبزوار، سید ایمان نوری نجفی از تهران، ساینا اشراقی از تهران، مبین خرمی از اردبیل و سارا دلفان از خرم آباد

بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:

نفر اول: مرضیه تاجی زادگان از اصفهان، نفر دوم: منصور مقدم از زنجان، نفر سوم به صورت مشترک: ندا شجاعی از مشهد و احسان گنجی از تهران

رشته عکاسی:

بخش دانش‌آموزان:

نفر اول: حمیدرضا یاحسین‌گو از زنجان، نفر دوم: بی‌تا بی‌باک از بیرجند، نفر سوم: امیررضا الوان از همدان

بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:

نفر اول: صابر قاضی از تبریز، نفر دوم: جواد رضایی از مشهد، نفر سوم مشترک: ابراهیم ترک‌زاده از اصفهان و محمد قجر از گنبد کاووس

رشته نقاشی:

بخش دانش‌آموزان:

نفر اول: مازیار قوامی خاکستر از مشهد، نفر دوم به صورت مشترک: دنیا اسکندر زاده از تهران و مستانه سخاوت از تهران، نفر سوم به صورت مشترک: فاطمه طالعی از تهران و سام احمدی از تهران

بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:

نفر اول به صورت مشترک: سید حسام‌الدین جوادزاده از تهران و محمدجواد زارع مهذبیه، نفر دوم به صورت مشترک: سمیه رشیدی از مشهد و ابوالفضل ابراهیمی، نفر سوم به صورت مشترک: سحر همایون نژاد و الهه شمس از اصفهان

رشته انیمیشن:

بخش دانش‌آموزان:

نفر اول: درسا چشمی و گلسا چشمی از سبزوار، نفر دوم: فاطمه تسلیمی و مریم سیدی از تهران برای انیمیشن قطره، نفر سوم: حدیث عابدی و آیدا کشاورزی از شیراز برای انیمیشن از نگاهی دیگر

بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:

نفر اول: سمیه مهرانیان از همدان برای انیمیشن بوق، نفر دوم: آیدا گلشاهی از صومعه سرا، نفر سوم به صورت مشترک: محمدرضا محمدی فرد از اصفهان برای انیمیشن رهایی و زهره تاج پیکر برای انیمیشن پشت دیوارهای شهر

رشته فیلم کوتاه:

بخش دانش‌آموزان:

نفر اول: ساجده نوربخش از اصفهان برای فیلم نفس، نفر دوم: سحر منفرد، سپیده شوالی، نسرین مزارعی، مرضیه سادات بهنامیان از شیراز برای فیلم تشنگی، نفر سوم: مائده صادقی از تهران برای فیلم مائده

بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:

نفر اول: داوود جلیلی از قم (برای مجموعه فیلم)، نفر دوم: هیات داوران فیلمی را شایسته این رتبه ندانست، نفر سوم: افسانه قانی از شهرکرد برای فیلم کودکان بالادست

۱۸ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۳۶
تعداد بازدید : ۳۴۲