اخبار

دبیر کل شورای عالی عتف خبر داد؛

بررسی دو طرح کلان علمی در جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف

بررسی دو طرح کلان علمی در جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف
دبیر کل شورای عالی عتف از بررسی دو طرح کلان در تازه ترین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با حضور وزیر علوم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف غلامحسین رحیمی در حاشیه یکصد و نود و هفتمین جلسه کمیسیون دائمی عتف اظهار کرد: این نشست با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری تشکیل و پیرامون سه موضع اصلی و اساسی بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: ارائه سند اولیه یا پیش نویس سند توسعه علم، فناوری و نوآوری استان بوشهر، یکی از مباحث مطروحه در این نشست بود که ضمن بیان نقطه نظرات حاضرین در جلسه، نهایتاً مقرر شد سند ابتدا اصلاح و پس از بررسی مجدد، تأیید نهایی شود.

دبیر کل شورای عالی عتف با اشاره به بررسی برخی طرح‌های کلان که می‌توان به موفقیت آنها در اجرا امیدوار بود، اشاره کرد و گفت: یکی از این طرح‌ها، طرح تولید میکرو آلگ ها و محصولات قابل دستیابی از آن که مهمتر از خود میکرو الگ ها است، بود.

وی گفت: همچنین در این بخش از دستور جلسه کمیسیون، طراحی و پیاده سازی فرآیند استخراج سنگ سیلیس (سیلیس اولیه) تا تبدیل آن به پنل‌های خورشیدی و سپس ایجاد نیروگاه خورشیدی، مورد بررسی قرار گرفت؛ طرحی که تمامی یک زنجیره علمی و البته اجرایی در آن دیده شده است.

دبیر کل شورای عالی عتف تصریح کرد: دلیل اصلی توفیق آمیز بودن این طرح‌ها، این است که هم متقاضی و بهره بردار، هم نهادهای حامی مالی و هم مجری آنها مشخص شده است و این یقین وجود دارد که مراحل اجرا و انجام شأن، بخوبی پیش خواهد رفت.

رحیمی از بررسی ظرفیت‌های همکاری وزارت علوم با مرکز همکاری‌های بین الملل ریاست جمهوری، بعنوان یکی دیگر از دستورات کار این جلسه یاد کرد و گفت: در این بخش نمایندگان این مرکز، علاوه بر ارائه گزارشی از تجارب و سوابق خود، توانمندی‌های موجود خود را برای به اشتراک گذاشتن با نهادهای علمی و پژوهشی و حتی پارک‌های علمی فناوری ما، ارائه دادند که امیدواریم با همکاری و مشارکت سازنده با این مرکز، بتوانیم در زمینه‌های ممکن؛ بخصوص در حوزه ارتباطات بین المللی و بمنظور پژوهش‌های فناورانه و طرح‌های فنی و صنعتی، از ظرفیت موجود بهره بگیریم.

۲۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱
تعداد بازدید : ۶۹۰